Isaac Asimov



Isaac AsimovRobot VisionsCopyright © Byron Preiss Visual Publications, Inc, 1990
Tõlkinud:Triin Loide © 2022 „Introduction: The Robot Chronicles”, „Robot Visions”, „Too Bad!”, „Lenny”, „Galley Slave”, „Christmas Without Rodney”, „Feminine Intuition”, „The Bicentennial Man”, „Someday…


Foundation’s FriendsCopyright © 1989 by Martin H. Greenberg
(Selle raamatu Copyrights on kolm lehekülge, nii et see on ära toodud eraldi allpool.)
Tagakaanetekst (mis päris hästi selgitab, mis kogumik see selline on):
„Asumi sõbrad” on kogumik, mis koondab endas nii kirjanduslikke…


Pebble in the Sky, 1950
See on noore Isaac Asimovi esimene romaan, mis pani aluse Galaktikaimpeeriumi romaanidele ja Asumi sarjale.
Ühel hetkel on Joseph Schwartz õnnelik pensionileläinud rätsep Chicagos, 1949. aastal. Järgmisel on ta abitu võõras Maal esimese Galaktikaimpeeriumi…
The Stars, Li


ke Dust, 1951, The Galactic Empire (Galaktikaimpeeriumi) sari.
Eks ole see Isaac Asimovi roboti- ja Asumi-raamatute ühte maailmasüsteemi (kronoloogiasse) toppimine hilisem ja üsna kunstlik leiutis, kirjutamise ajal autor end sellega ei vaevanud. Olgu sellega, kuidas on,…

10
Pärast seda ahistavat jutuajamist Mandamusega oli Gladia kõigest hingest, hambad ristis lõdvestuda püüdnud. Ta oli tumendanud oma magamistoa kõik aknad ja sättinud kliimaseadme nõrgale soojale tuulekesele kerge lehekahina ja üksikute tasaste linnutrilleritega. Seejärel oli ta proovinud kauget…

7
Oma robotliku viisakusega saatsid Daneel ja Giskard Mandamuse ja tema robotid valduse piirini. Seejärel, kuna nad niikuinii olid väljas, tegid nad ka ringkäigu, kontrollimaks, et kõik vähemad robotid on oma kohtadel. Nad täheldasid, et ilm on pilvine ja külmem, kui tavaliselt sel aastaajal.
„…

5
Mälestused!
Alati olemas, kuid tavaliselt muidugi peidus. Ja siis, mõnikord, just õige surve peale tulevad need välja – teravad, värvilised, eredad, liikuvad ja elus.
Ta oli jälle noor, noorem kui mees tema ees; piisavalt noor, et tunda armastust ja piina – tema poolelu Solarial, millele pani…

1
Gladia katsus muruplatsil diivanit, et ega see pole niiskeks läinud, ja istus siis. Kerge surve juhtnuppudele seadis selle nii, et ta sai olla poollamaskil, ja teine vajutus aktiveeris diamagneetilise välja, mis pani teda alati täielikult lõõgastuma. Ja miks ka mitte? Hõljus ta nüüd ju…


„The Currents of Space”, 1952
Kaanepilt: Siiri KumariTõlkinud: Ats Miller & Ronald Lämm
Kronoloogiast – kuhu lugu paigutub?
Eks ole see Isaac Asimovi roboti- ja Asumi-raamatute ühte maailmasüsteemi (kronoloogiasse) toppimine hilisem ja üsna kunstlik leiutis, kirjutamise ajal autor…
Pühendatud inimkonnaleJa lootusele, et sõda narruse vastu saab viimaks siiski võidetud
 
Märkus: See lugu algab 6. peatükiga. See pole eksitus. Mul on selleks oma delikaatne põhjus. Nii et lihtsalt lugege ja, loodetavasti, nautige.
1. osa
Lolluse vastu…
6
“Ei midagi!” ütles Lamont teravalt. “Ma ei…