Taevasselend

75

Text Copyright © 2018 by Dragonsteel Entertainment, LCC
Kaanepilt © 2020 Meelis Krošetskin
Tõlkinud Eva Luts © 2020
Toimetanud Leiger Luts ja Ats Miller

Tagakaanetekst

„Spin!„ ütles isa taevasse näidates. „Vaata!”

Jälle rabas mind tohutu taevalaotus. Nii SUUR.

Isa näitas mingit asja. Kissitasin silmi, märgates, et osa hallikasmustast taevast oli muust tumedam. Kas prügikihis oli auk? Sel hetkel vaatasin välja lõpmatusse. Leidsin, et värisen, nagu oleks miljard meteoriiti lähedusse langenud. Võisin näha kosmost ennast, väikeste valgete täpikestega selle sees, mis erinesid taevavalgustest. Need vilkusid ja paistsid olevat nii kaugel, nii kaugel.

„Mis tuled need on?” sosistasin.

„Tähed,” ütles ta. „Ma käin sageli ülal prügi läheduses, kuid ma pole peaaegu kunagi sellest läbi näinud. Selles on liiga palju kihte. Olen alati mõelnud, et kas suudaksin jõuda tähtedeni.” Tema hääles oli aukartust, mida ma polnud seal kunagi varem kuulnud.

„Kas sellepärast... kas sellepärast sa lendadki?” küsisin. Mu isa ei paistnud hoolivat teiste klanniliikmete kiitusest. Kummalisel kombel näis ta selle üle piinlikkust tundvat. „Me elasime kunagi seal, tähtede keskel,” sosistas ta. „Sinna me kuulumegi, mitte koobastesse. Need lapsed, kes sind pilkavad, on sellel kaljul lõksus. Nende pead on nagu kaljust, nende südamed kaljuks muutumas. Sina vaata kuhugi kõrgemale. Kus on midagi suuremat.”

Tänuavalduste esimene lõik, mis autori taotlused kenasti kokku võtab

Suunasin sellesse raamatusse oma nooruspõlve emotsioonid, kuigi ma ei tahtnud saada hävitaja piloodiks, vaid hoopis kirjanikuks. Kuid aeg-ajalt tundub mu praegune kutsumus mulle sama lootusetuna nagu Spensa oma. Siiski tunnen, nagu oleks mulle antud terve maailm, kuna saan teha äraelamiseks, mis mulle meeldib.

Järjed

2019. a ilmus sarja teine osa Starsight. Esimeses osas teeb Spensa seda, mida ta teeb (spoilereid ei tule... :-) ) Üldiselt jõuab ta järeldusele, et kõik, mida ta oma maailmast uskus või arvas teadvat, on vale. Teises osas ta siis rändabki galaktika teise otsa, et päästa inimkond.

Ebamääraselt on juttu olnud, et sarja 3. ja 4. osa peaksid ilmuma 2021 ja 2022.

 

Suur kaanepilt
2020, Skyward, 2018