Taevatagune suurem ilm

4

Täielik pealkiri: „Taevatagune suurem ilm. Zätereiti lood: Tau Sõrmuse operatsioon”

„Taevatagune suurem ilm” on autori teine raamat, kus tegutseb Zätereit, Galaktilise Julgeoleku tähtis tegelane, ja kolmas, mis kuulub sellesse nn Inimkonna Föderatsiooni maailma. Zätereiti seikluste esimene raamat on 2001 ilmunud „Operatsioon „Ogaline päike””. Aastal 2007 ilmunud „Keskpäevapimeduse” tegelased toimetavad küll samas maailmas, kuid Julgeolekut on ainult mainitud (mõlemad raamatud on avaldanud kirjastus Fantaasia).

Kaanepildi autor on Meelis Krošetskin.

Mingi muistse sõja käigus Päikesesse uputatud tähekindlus tulistab valimatult kõiki lähenejaid ja seetõttu on Maa unustatud kolgas. Inimkond elab tuhandetel planeetidel, kuid mõnedel Inimkonna Föderatsiooni Julgeoleku agentidel on siiski „võtmeid”, mis lubavad neil aeg-ajalt Maale peitu tulla. Nende kohalik esindaja otsustanud tolle veidra seltskonna jõudehetkil räägitud lugusid meile edasi jutustada, nii hästi-halvasti, kui ta neist aru saab.

Tolles loos – kolmandas sellises – on kolonel Zätereit hädas kummalise pöördruumipilvega, miljard aastat tagasi kadunud tsivilisatsiooni loominguga, mis peidab endas Maast sada tuhat korda suuremat väga meeldivat elukeskkonda. Too Tau Sõrmuse nime all tuntud moodustis asub Rahutoojate Impeeriumi piiril ja kõik – Impeerium, Föderatsioon, enamasti Piiriasukateks nimetatavad riigikesed, vaba ruumi Kaubandusliidud ja ilmselt ka võõrrassid – tunnevad selle vastu teravat huvi. Inimkonna Föderatsiooni suhteid Rahutoojate Impeeriumiga saab kõige paremini iseloomustada nii, et nad ei ole veel sõjalisse vastasseisu sattunud.

Lisaks on Sõrmusel ja teistel selle piirkonna planeetidel silmapilkset ühest teise üleminekut võimaldavad platvormid – samuti ühe ammukadunud võõrrassi looming, mille kasutamist kõik meeleheitlikult selgeks püüavad õppida. Zätereiti Tau Sõrmuse retkele lisavad vürtsi ka üks 400 aasta eest pagendusse saadetud ning selle aja peamiselt Impeeriumis tegutsenud sugulane ja üks koos oma pantvangidega sündmuste keerisesse sattunud piraat.

 

Suur kaanepilt
2008