Igikelts ja tuli

79

Jutukogu

„Eksortsism, või midagi sellesarnast”, „Päevane liik”, „Ehitades ulmeromaani”, „Tee lõpp”, „Hokusai: 24 vaadet Fuji mäele”, „Fantasy ja teadusulme kirjaniku pilgu läbi” tõlkinud Juhan Habicht
„Igikelts”, „LOKI 7281”, „Endalegi üllatuseks” tõlkinud Andrus Igalaan
„Surmalaul”, „Titani sagedused” tõlkinud Piret Frey
„Taevamana”, „Öökuningad” tõlkinud Sash Uusjärv

Toimetanud Eva Luts, Leiger Luts ja Juhan Habicht
Kaanepilt Meelis Krošetskin
Kirjastused Fantaasia ja Täheveski
ISBN 978-9949-661-85-5

Tagakaanetekst

Roger Zelazny nimi üldiselt tutvustamist ei vaja. „Igikelts ja tuli” on autori üks hilisemaid eluajal ilmunud kogumikke, mis lisaks autori kommentaaridele lugude juures sisaldab ka mõningaid pigem esseelaadis tekste ulmežanri arengust ja autori loomemeetoditest. Kogumikus on puhast SF-i (kosmos, tehisintellekt) ja ka puhast fantasyt vampiirideni välja. Kaks kogumiku lugu on võitnud Hugo. Kogu on nimetatud pisut ebaühtlaseks, kuid head lood on tõesti head ja kõik muu kindlasti kõnetab neid, kes autorist rohkem teada tahavad.

Katsushika Hokusai (葛飾 北斎, 1760 – 1849), enamasti lihtsalt Hokusai, kõige tuntum teos (täpsemalt teoste kogumik) on puulõigete sari „36 Fuji vaadet” (富嶽三十六景), mille ta teostas aastatel 1826-1833 (täpsemalt kuulub sellesse 46 pilti, 10 ta lisas hiljem), ja neist omakorda kõige kuulsam on „Kanagawa suur laine” (神奈川沖浪裏), millest on inspireeritud ka kogumiku kaanepilt.

 

 

 

Suur kaanepilt
2020, Frost and Fire, 1989