Vereriitused

87

Dresdeni toimikute 6. raamat

Blood Rites
Jim Butcher
Copyright © Jim Butcher, 2004
Tõlkinud Iris-Barbara Jeletski, © 2022
Toimetanud Eva Luts
Kaanepilt Meelis Krošetskin, © 2022
Kirjastus Fantaasia
ISBN 978-9916-648-31-5

Tagakaanetekst

Seekord algab lugu tellimustööga – nimelt on mingid pahalased virutanud ära kastitäie püha Tiibeti valvekoera kutsikaid ja Harry on palgatud neid tagasi tooma. Toobki, aga muidugi tekivad ootamatud sekeldused. Igatahes on see alles algus ja, ütleme, kuigi see esimene töö ka õige mitmes mõttes selles raamatus ei lõppegi, ootavad ees uued ja hulga pöörasemad seiklused. Maailm seekord ohus ei ole, aga võlurdetektiivi nahk küll ja palju rohkem, kui talle meeldida võiks.

*

Olin umbes poolel teel, kui miski rebis kooli uksed sissepoole, vastu käigusuunda. Maja sees vallandus vali madalahäälne möire ja siis tuli uksest tampides šimpansdeemoni Kongi-suurune versioon.

See oli lillakaspunane. Tal olid tiivad. Ja ta tundus tõeliselt pahane. Vähemalt kaheksa jala pikkusena pidi ta kaaluma minust neli-viis korda rohkem. Kui ma teda jõllitasin, lendas deemon-Kongi poole kaks väikest pärdik-deemonit – ja lihtsalt imendusid temaga kokku põrgates suurema deemoni massi sisse. Kong võttis veel nii kaheksakümmend naela juurde ja muutus tiba kogukamaks.

 

Suur kaanepilt
2022, Blood Rites, 2004