Lahkulöömislahingud

30

„Kuu Ordu 2061. aasta sõja teine raamat”

„Lahkulöömislahingud” on järg 2011. a novembris „Sündmuste horisondi” sarja 27. raamatuna ilmunud romaanile „Ennesõjaaegne kullakarva”, täiendava pealkirjaga „Kuu Ordu 2061. aasta sõja esimene raamat”. Too raamat katkeb poolelt sõnalt, nii et mõned inimesed on tunnistanud, et käisid poes vaatamas, ega nad ometi praakeksemplari pole saanud... Autori sõnul juhtus lihtsalt selline asi, et kui romaan kokku sai, selgus, et mahtu on üsna palju ja nii ta selle enam-vähem keskelt, enam-vähem loogilise koha pealt kaheks lõigi...

Raamatu tagakaanel on järgmine tekst:

Sõda!

Sõda on kurb paratamatus ja kuigi Kuu Ordu juhid on konflikti vältimatust mõistes selleks hoolikalt valmistunud, ei lähe sellest midagi oluliselt paremaks – sõjas saab ikka palju inimesi surma ja vaenupooled kipuvad lootusetu järjekindlusega tegema võimalikest halvimaid valikuid.

Nii lähevad ka selles sõjas asjad lihtsalt masendavast veelgi räbalamaks, kuni jõutakse tuumalöökide vahetamiseni. Sest Kuu Ordu on osutunud liiga vintskeks vastaseks.

Ja seal, radioaktiivseks tuhaks muutunud Madagaskari asulate ja Maa orbiidil triivivate tehiskaaslaste rusude keskel sünnib uus ajastu – kosmoserahva karm aatomitulene koidik.

Raamatu tagakaane kohta on teose tiitellehe pöördel järgmine kommentaar:

Tagakaanel on Madagaskari lõunaosa 2011. aasta novembris, kui seal möllasid ulatuslikud metsatulekahjud (NASA arhiiv). Kirjad segavad, kuid tegelikult on suitsuvine näha. Arvata võib, et kosmosest vaadatuna avaneks umbes selline vaatepilt ka siin raamatus kirjeldatud sõja teisel või kolmandal päeval.

Raamatu on toimetanud Liisi Ojamaa.
Kaanepildi on teinud Thor Peterson.

Suur kaanepilt
Attachment Size
Raamatu 4 viimast lehte... 225.75 KB
2012