Surma maskid

82

Dresdeni toimikute sarja raamat

Death Masks
Copyright © Jim Butcher, 2003
Kaanepilt © Meelis Krošetskin, 2021
Tõlkinud © Iris-Barbara Jeletski, 2021
Toimetanud Eva Luts
Kirjastus Fantaasia & kirjastus Täheveski
ISBN

Tagakaanetekst

Harry Dresdeni sarja viies romaan algab telestuudioga. Aga võlurid ja tehnika ei käi kokku, nii et kui saatesse tuleb Punaste Vampiiride üks juhte – muide kuulutades, et midagi üleloomulikku, sealhulgas vampiire, pole olemas – kaob Harry kontrolliloits ja tulemuseks on parasjagu tulevärki.

Harry peab vastu võtma väljakutse. Ja siis võtab ta vastu töö – kadunud on midagi äärmiselt väärtuslikku ja haruldast. Ja Susan on tagasi; ja nagu jutu käigus selgub, mitte ainult Harru pärast. Nii et lisaks oma elu eest võitlemisele duellil tuleb takistada pahasid tapmast mõned miljonid inimesed.

*

Ma rohkem tajusin ta pilku endal, kui et nägin päriselt ta silmi. Need ei tundunud enam Susani silmadena. Taganesin ja võtsin vannitoast esmaabikomplekti.

Kui jälle tulin, viskus ta mulle kallale, pimestavalt kiiresti ja täiesti vaikselt. Olin seda oodanud ja nähvasin: „Forzare!”

Hõbedane köis välgatas sinise valguse säras ja sööstis lae suunas. Ta randmed läksid sellega kaasa ja ta tõmmati põrandast lahti. Ta jalad hooglesid üles ja ta väänles, taas vaikides oma köidikutega võideldes. Ta ei saanud lahti ja ma lasksin tal seal kiikuda, kuni ta jalad jälle paigale jäid, varbad vaevu põrandat puutumas.

Ta nuuksatas vaikselt ja sosistas: „Anna andeks. Harry, ma ei suuda järele jätta.”

„Pole midagi. Sa oled mul käes.” Astusin lähemale, et uurida vigastusi ja võpatasin. „Issand. Sa oled täitsa katki.”

 

 

Suur kaanepilt
2021, Death Masks, 2003