Suverüütel

66

Dresdeni toimikud, 4. osa

Tagakaanetekst:

Harry Dresdeni sarja neljandas romaanis tunneb Harry end süüdi Susaniga juhtunu pärast ja otsib sellele lahendust, ta ei maga ega söö ja teda ähvardab korterist väljatõstmine. Kuid ta vaenlased ei lase tal masenduses endasse tõmbuda – Punased Vampiirid on alustanud sõda ja esitanud Võlurite Nõukogule ultimaatumi: Harry Dresden neile välja anda. Paljudele see meeldiks... Lisaks ilmub klient, kes teeb pakkumise, millest ei saa keelduda – välja uurida, kes mõrvas kohaliku kunstniku Ronald Reueli. Ja muidugi on see vaid suuremate sekelduste algus...

*

Selle aja peale, kui olin välja köhinud suutäie muda ja kopsudesse jälle õhku kõõksunud, taipasin ka silmad mudast puhtaks pühkida. Leidsin end maapinnast kakskümmend jalga kõrgemalt, kõlkumas ühe skeletitaolise puu okstes. Käed ja jalad rippusid lõdvalt allapoole ja teksade vöökoht pigistas.

„Sa ajad nurja haldjakuninganna plaani,” hingeldasin oma nina alla. „Elad üle oma hukkamise. Pääsed kindlast surmast. Ja siis jääd ühe kuradi puu otsa kinni.” Rabelesin veel natuke, samavõrd kasutult. Üks porine saabas kukkus jalast ja sadas vesise plopsatusega maha. „Tahaks loota, et keegi sind sellisena ei näe.”

Udust hakkas kostma lähenevaid samme.

Suur kaanepilt
2019, Summer Knight, 2002