Tormirinne

54

„Storm Front”, 2000

Raamat on sarja „Dresdeni toimikud” („The Dresden Files”) esimene raamat.

Kaanepilt: Meelis Krošetskin,
tõlkinud Tatjana Peetersoo.

Tagakaanel on tekstijupp esimesest peatükist, seda võib lugeda altpoolt.

Tema nimi on Harry Blackstone Copperfield Dresden. Ta on võlur. Ta käib tööl ühes kontoris Chicago kesklinnas. ta näib olevat riigi ainus avalikult praktiseeriv võlur. Tema nime võib leida telefoniraamatu kollastelt lehekülgedelt alajaotusest „Võlurid”; ta on seal ainus.

Paljud inimesed helistavad talle ainult selleks, et küsida, kas ta mõtleb seda tõsiselt. Aga kui nad oleksid näinud selliseid asju nagu tema, kui teaksid pooltki sellest, mida tema teab, siis ei saaks selles kahelda.

Kahekümnenda sajandi lõpp ja uue millenniumi koidik on toonud kaasa millegi renessansitaolise inimeste suhtumises üleloomulikku.
Selgeltnägijatesse, kummitustesse, vampiiridesse – millesse iganes. Inimesed ei võta neid ikka veel tõsiselt, kuigi Teadusega pole me veel
nii kaugele jõudnud, nagu lootsime. Haigused on endiselt probleem. Nälg on endiselt probleem. Vägivald, kuritegevus ja sõda on endiselt
probleemid. Hoolimata tehnoloogia arengust, ei ole asjad sugugi veel niisugused, nagu kõik olid lootnud ja mõelnud, et need olla võiksid.

Karrin Murphy on Chicago kesklinnapiirkonna Eriuuringute juht, politseikomissari määratud isik, kes pidi de facto uurima kõiki kuritegusid, mida peeti ebaharilikeks. Vampiirirünnakud, trollide rüüstekäigud ja haldjate röövitud lapsed ei sobi just väga kenasti politseiraportisse, kuid samas inimesi ju rünnati, imikuid varastati, omandit kahjustati või purustati. Ja keegi pidi sellega tegelema. Chicagos ja peaaegu kõikjal Chicago ümbruses on see isik Karrin Murphy. Harry Dresden on tema kõndiv raamatukogu üleloomulike asjade alal ja politseiameti tasustatav konsultant.

Raamat algab sellega, et Karrin kutsub teda appi vaatama kaht laipa. Kaht tundmatute vahenditega põhjustatud surma.

 

Suur kaanepilt
2017, Storm Front, 2000